• 1

Dujų pašalinimas garo katiluose su OXYTRANS TR

Centec pristato naują sprendimą energetinio našumo didinimui ir sąnaudų mažinimui

Kylant energijoms kainoms kaštų mažinimas ir energetinio efektyvumo didinimas tampa vis aktualesnis. Būtent dėl šių priežaščių Centec išvystė naują sprendimą padedanti sutaupyti didelę dalį energijos.

Vanduo kaisdamas garo katile pradeda garuoti. Kadangi deguonis esantis vandenyje gali sukelti stiprią koroziją, iš vandens termiškai pašalinamos dujos. Deguonis ištirpsta ir yra pašalinamas į aplinką per sklendę vadinamą "Fegedampf". Dujų pašalinimo metu, ši sklendė dažniausiai būna nustatoma neteisingai. Dėl šios priežasties yra prarandama nuo 0.2 iki 0.5% garo. Centec Oxytrans TR (OxySteam) gali būti naudojamas išsiskyrusio deguonies koncentracijai kupole matuoti ir tiksliai kontroliuoti išėjimo sklendę. Tikslus sklendės kontroliavimas ir atidarymo laiko sumažinimas padeda sumažinti prarandamų garų kiekį iki 95%. Katilui kurio pajėgumas yra 10 t/h ir tariamas nuostolis 0.3 %, tai reikštų 263 t garų per metus praradimą (365 dienos x 24 h = 8,760 h).

Iš šio skaičiaus, net 250 t gali būti sutaupytos. Jeigu tona garo kainuoja 40 EUR, per metus sutaupytumėte net 10,000 EUR, tad investicija į Centec Oxytrans TR atsipirktų per mažiau nei 6 mėnesius.